Wyjeżdżasz na urlop - weź ze sobą ubezpieczenie i Pakiet Ochrony Prawnej

 

Urlop! Kto z nas o nim nie marzy? Czas odpoczynku, regeneracji sił i beztroski… Tylko, czy aby na pewno? Czy wybierając się na letni wypoczynek powinniśmy myśleć tylko o wygodnym lokum i wyszukanej rozrywce? A co, jeśli wybierzesz się na wczasy, a firma, której zaufałeś zawiedzie? Co, jeśli podczas wypoczynku ulegniesz wypadkowi? Nie pozostawiaj swojego losu przypadkowi i nawet w momencie wypoczynku zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo. Właśnie na tym temacie, a przynajmniej najważniejszych jego aspektach skupimy się w dzisiejszym artykule.

 

Wakacje w Polsce. Czy warto inwestować w ubezpieczenie turystyczne?

By bezpiecznie spędzić wakacje w Polsce, teoretycznie wystarczy nam ubezpieczenie w kasie chorych. Jednak, czy aby na pewno? W wielu sytuacjach dodatkowa ochrona okazuje się niezbędna. Ubezpieczenie NFZ bowiem zapewnia nam bezpłatny pobyt w szpitalu czy choćby transport karetką. Natomiast za prywatne wizyty u specjalisty czy rehabilitację musimy już zapłacić sami. Kupując ubezpieczenie turystyczne na wyjazd krajowy chronimy się przed dodatkowymi kosztami. Warto też wziąć pod uwagę, że w Polsce usługa ratownictwa jest bezpłatna, ale wystarczy, że wypadek będzie miał miejsce np. po słowackiej stronie Tatr i koszty ratownictwa w tym przypadku musi już pokryć poszkodowany turysta. 

Kolejna sprawa to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW). Zapewnia ono wypłatę odszkodowania w przypadku, gdy na terenie Polski dojdzie do wypadku, w wyniku którego osoba ubezpieczona dozna uszczerbku na zdrowiu.  Ubezpieczenie NWW wypłaci także odszkodowanie bliskim w razie śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenie OC zapewnia również wypłatę odszkodowania lub zwrot kosztów leczenia, w sytuacji, gdy to właśnie osoba ubezpieczona spowoduje wypadek lub też zdarzenie, w wyniku którego ucierpią osoby trzecie.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i przerwania wyjazdu- to forma ochrony dostępna wyłącznie w formie prywatnego ubezpieczenia turystycznego, jednak pozwala nam się nie martwić o koszty chociażby w sytuacji, gdy jesteśmy zmuszeni zrezygnować bądź przerwać podróż. Zakupiona odpowiednio wcześniej przed wyjazdem zapewni 100% zwrotu wydanych przez nas pieniędzy na zaplanowany wyjazd.

Warto wiedzieć! 

Ubezpieczenie NNW to obowiązkowa składowa wycieczek z biura podróży. Jednak najczęściej są to polisy na niewielkie sumy gwarantowane, a co za to idzie w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia uzyskiwane kwoty są bardzo małe. Dlatego warto sprawdzić, jakie ubezpieczenie NNW jest dołączone do wybranych przez nas wczasów. Czasem, dla własnego dobra, a przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa warto rozważyć zakup ubezpieczenia NNW na własną rękę.


Ubezpieczenie turystyczne- na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie to może się różnić w wielu kwestiach: pod względem kosztów, wyłączeń czy też zasięgu. Do wyboru mamy ubezpieczenia jednorazowe, a także wielokrotne czy też roczne. Poza czasem trwania ubezpieczenia składki zależą także od jego rodzaju ubezpieczenia, wieku podróżnego, miejsca wypoczynku czy i kosztu podróży.

Warto też sprawdzić dokładny zakres polisy. Tanie ubezpieczenie bowiem zazwyczaj nie pokrywają takich sytuacji jak choćby zgubienie bagażu czy opóźnienia lotu.

Pakiet ochrony prawnej- zaufaj specjalistom z Kancelarii KNF Team!

Przedmiotem umowy w ramach Pakietu Ochrony Prawnej jest organizacja i pokrycie kosztów udzielenia informacji prawnej. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc związaną z wykonywaniem czynności życia prywatnego (dla osób fizycznych oraz rodzin), a także problemu prawnego z zakresu prawa zdarzeń gospodarczych dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Oferujemy aż 6 informacji prawnych w skali roku oraz bezpłatną opiekę prawną. Warto mieć taką pomoc, bo jak wiadomo, w życiu różnie bywa. Po co marnować swoje nerwy i czas wolny, kiedy możesz mieć w swoim zasięgu specjalistów, którzy zajmą się Twoim problemem?!


To warto wiedzieć! Karta EKUZ

Czym jest karta EKUZ? To dokument, który uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. By zapewnić sobie ochronę w ramach tej karty, wystarczy wypełnić wniosek o wydanie EKUZ i złożyć go w oddziale NFZ. Wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu 5 dni roboczych, a w miesiącach wakacyjnych, czyli a od czerwca do września – w ciągu 10 dni roboczych. Co ważne, karta EKUZ wydawana jest bezpłatnie. Pamiętajmy jednak, że karta EKUZ nie zapewnia pełnej opieki zdrowotnej.

 

Chcesz wiedzieć więcej? 

Koniecznie dołącz do nas podczas webinarium pt. "Wyjeżdżasz na urlop - weź ze sobą ubezpieczenie i Pakiet Ochrony Prawnej" z udziałem wybitnego doradcy prawnego Dariusza Dudzińskiego. Spotkanie odbędzie się dnia 29.06.2023 o godzinie 20:00. Podczas tego spotkania online będziemy analizować temat ubezpieczeń i zastanowimy się, co zrobić przy wystąpieniu szkody. Dariusz Dudziński, doświadczony doradca prawny nie tylko poruszy kluczowe aspekty ochrony prawnej dla konsumentów oraz przedsiębiorców, wyzwania i korzyści z nią związane, ale także odpowie na Wasze pytania.

 

 


Zobacz nasze pozostałe posty z tamatu Ubezpieczenia: